| Florin_Robert_1998 a întrebat:

Salut, grup! Vreau să cumpăr o mașină, vânzătorul îmi spune că poate să îmi dea fiscal pe numele lui, însă nu este el proprietar pe certificatul și cartea mașinii. Pot sa o trec la numele meu? Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu o poti inmatricula pe numele tau, daca nu semnezi contractul cu proprietarul din acte al masinii si acesta trebuie sa-ti dea certificat de atestare fiscala.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu ai cum sa o treci pe numele tau, decat daca o cumperi direct de la propietarul masinii.
Nu cumpara o masina in situatia asta!
Ala nu poate vinde o masina care nu-i apartine, iar tu nu poti sa o cumperi legal. Fara actele legale nu te sfatuiesc sa o cumperi,
indiferent ca ti-o doresti, nu risca sa faci ilegalitati, ca ramai cu banii dati si fara masina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

Răspuns utilizator avertizat