| Marcu_Cristian_1995 a întrebat:

Pot inmatricula o masina pe numele meu daca vanzatorul nu este proprietar in acte, dar imi poate da fiscal. Taxa este nerecuperata. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| ionutz03 a răspuns:

Ideea e ca la inscrieire iti trebuie fiscal, si il poate scoate doar proprietarul. Daca respectivul care iti vinde masina iti face rost de fiscal de la proprietar, sau are alte metode, atat timp cat este valid e perfect. In concluzie daca tu ai fiscalul masinii si iti spune ca este ok, este tot e ai nevoie.