| musli a întrebat:

Ieri am luat o denivelare destul de marisoara cu masina avand o viteza de 50 de km la ora. Am avut impresia ca am zburat putin dar nu a atins caroseria asfaltul la aterizarea pe sol. Intrebarea mea este credeti ca s-au dus amortizoarele sau arcurile. Nu bate nimic sau sa faca masina ca barca. Ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Sofer a răspuns:

Nu pateste nimic amortizoare/arcurile. ti le afecteaza mergand cu viteza pe drum cu gropi. Si eu cu golf 4 trec zilnic peste asfel de denivelari de am senzatia ca zbor si nu se intampla nimic.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu s-a modificat nimic la amortizoare si arcuri inseamna ca nu s-a intamplat nimic.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca tu nu stii conducand si vazand masina de unde am putea noi sa stim? Telepatie?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Arcurile nu au ce pati. Amortizoarele defecte fac "ca barca", sau fac zgomot.
Eu m-as gandi mai mult la brate, bielete si chiar punte, la socuri de astea.

| OldSoul a răspuns:

Doar de la aceasta intamplare nu are cum sa se duca arcurile sau amortizoarele.