| DinuMariuspc a întrebat:

Salut imi poate explica si mie cineva ce s-a intamplat sau daca e nevoie sa schimb ceva sau de la ce poate aparea problema am o Skoda Octavia 2 facelift am mers de la Bucuresti la Budapesta cu farurile aprinse pe unele portiuni de drum tote bune la un momenta dat oprim in parcare stam vreo 2-3 ore cand pornesc din nou masina spude pe displayul din bor ca farul stanga fata nu merge, se aprinde si martorul luminos din bord.Asa era nu se aprindea pe faza scurat stanga.E am zis asta este s-a ars un bec. Merg cu becul acela asa stins decat cu proiectoarele si becul de pe dreapta aprins merg vreo 600 km asa opresc la un hotel stau o nopte dupa ma urc in masina pornesc la drum si ce sa vezi mergea becul de pe stanga am mers cu el aprins fara probleme vreo 200 km pana acasa.PRECIZEZ CA BECURILE SI TOTE PIESELE MASINII SUN ORIGINALE NE SCHIMBATE.

5 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Probabil ai vreun contact slabit.

| DinuMariuspc explică (pentru express11):

Probabil multumesc mult.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ai obiceiul sa mergi cu proiectoarele aprinse cand nu e ceata, de aia iti da erori acum.
Daca o tii tot asa, in scurt timp n-o sa-ti mai citeasca chip-ul din chei.
E sistem anti-cocalareala!

| DinuMariuspc explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Dar nu am obiceiul sa merg cu proiectorele aprinse cand nu este ceata. si treaba aia cu sistem anti-cocalareala ma face sa cred ca nu ai avut masina in viata ta.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru DinuMariuspc):

Cand eram mic, ai mei au avut masina.
Trebuie sa recunosc insa, de cand am permis, doar in primele luni am avut in familie masina, dupa 2-3 luni am avut, si avem si in prezent, doar masini, si nu prea mai exista nici o sansa sa ramanem cu una singura, prea curand sad