| Catalin_Sterca_1990 a întrebat:

Salut, imi poate spune cineva care e cmc maxim admis pentru categoria de permis A2? Pentru ca nimeni de pe site-urile de vazari nu specifica ce kw si greutate are motorul pentru a sti daca ma incadrez, multumesc mult.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru incadrarea in categoria A2 se ia in considerare puterea motorului si greutatea in functie de putere. Va trebui sa-i intrebi pe vanzatori aceste 2 caracteristici tehnice, daca nu sunt specificate in anunt.
Nu se poate spune capacitatea cilindrica, nu este intr-o relatie direct proportionala cu puterea si greutatea.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

A2 nu e limitata de capacitatea cilindrica ci de putere si greutate