| ArmD a întrebat:

Imi poate spune cineva ce ulei sa bag intr-un Ford Fiesta 1.3 benzina,motor Endura, 50 HP. Masina are 230000 km. Doar cine stie va rog, dau funda big grin.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Manualul masinii stie cel mai bine nu danciulescu nici pulescu din tpw

| mgtow a răspuns:

Inca ceva nu e musai sa bagi semisintetic. Poti adauga sintetic care tine 30000 km sau 2 ani daca nu faci 30000km. Filtru de ulei long life nu uita si cam atat. La 25000 km poti sa-l schimbi

| Butin a răspuns:

10w40 semisintetic

| GuessWho06 a răspuns:

Salut. 10w40, semi zic si eu. Dar fi atent ce brand de ulei folosesti. Eu iti recomand Motul, e mai scump putin dar e bun(testat si verificat de mine). Sau incearca-l pe cel dedicat, din cate stiu parca era Ford Formula. Bafta!