| CovidiuMarius a întrebat:

Salut,îmi poate spune cineva dacă tractorul Case 5130 sau Case 5140pro e bun pentru o fermă, adică, plug 3 trupițe..etc și dacă aceste 2 tractoare sunt problematice? Sper să nu, e primul tractor si este vorba de împrumut pe câțiva ani.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

De ce sa nu fie bune? 5130 are 105 CP. Alta data se lucra cu cel romanesc U650 de 65 CP si se putea. A! Ca nu sunt la cerintele moderne! Asta e altceva dar iti faci treaba.

| CovidiuMarius explică (pentru Salontanul):

Nu am cerințe moderne, numai AC să aibă, am vrut să văd dacă e fiabil. dacă sunt modele bune.

| Mirel4412 a răspuns:

Daca iti cumperi ceva de 20.000 nu intrebi ca la lapte daca e bun sau nu, stii sigur.