| Vladdd21 a întrebat:

Imi poate spune cineva unde se afla furtunul care alimenteaza motorul cu benzina, la vw golf 4? Funda

5 răspunsuri:
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Ai verificat functionarea releelor 103 si 109 care comanda pompa de benzina, se aude fuctionarea ei cand pui contactul $

| Vladdd21 explică (pentru Jicarean_Calin_1960):

Cand invart de contact, pompa de benzina functioneaza, baga benzina...dar nu are loc arderea ca sa porneasca.

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns (pentru Vladdd21):

Trebuie sa o pui pe un tester, vrei nu vrei, clapeta acceleratie, vreun senzor nu citeste, control punere la punct sa nu fie sarit vreun dinte la distributie!

| Stefan_Gavrila_1990 a răspuns:

Acolo unde este masina in mod sigur este si furtunul (fi mai explicit in cautarea informatiei)

| Stefan_Gavrila_1990 a răspuns:

Ai pompa de alimentare electrica s-au este prinsa de motor, in general sub bancheta din spate gasesti pompa, vezi incorto se duce furtunul