| MariusAlin8 a întrebat:

Imi pot instala pe masina inchidere centralizata daca ea nu a fost cumparata cu aceasta echipare? Ce trebuie sa cumpar?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti, sunt destule kit uri pe piata

| qest11 a răspuns:

Cand cumperi motorasele, o sa primesti o scarita si o tija. Motorasele trebuie sa fie cu doua fire daca le conectezi la alarma. Daca iti pui cu deschidere prin cheie, adica cand deschizi cu cheia usa ta sa se deschida toata masina, ai nevoie de minim un motoras cu 5 fire. Posibil sa ai nevoie de o tija mai lunga, merge si un electrod de sudura de 2, 5. Daca iti cumperi alarma, majoritatea au si firele pentru inchidere, deci nu ai nevoie de modul pentru centralizata. Ai mai multe metode de a conecta alarma la motorase. Eu am folosit pe pozitiv-negativ, ai o diagrama acolo, citestele cu atentie.

| Flo193 a răspuns:

Da.
Se poate face aceasta echipare, iti trebuie un chit de inchidere centralizata.