| anonim_4396 a întrebat:

Buna am la masina inchidere centralizata si azi am observat ca nu mi se inchide si capacul de la rezervor care ar putea fi problema FUNDA!

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Inseamna ca din fabrica nu ai prevazut asa ceva.

| 0rlando a răspuns:

Închiderea centralizată funcționează doar pentru uși și portbagaj.

Răspuns utilizator avertizat
| ionutz03 a răspuns (pentru 0rlando):

Depinde de masina.
Exemplu unele modele opel daca actionezi odata butonul deschidere de pe telecomanda se descuie usile, iar la actionare a doua oara de descuie portbagajul si clapeta rezervor.

| 0rlando a răspuns (pentru ionutz03):

Da, sunt mașini prevăzute din fabrică cu sistemul respectiv, ba unele chiar știu să închidă și să deschidă geamurile, dar o închidere centralizată standard instalată ulterior, nu include și închiderea capacului de la rezervor.

| ionutz03 a răspuns:

Salut,

Daca masina era prevazuta cu inchirere clapeta odata cu usile, problema poate fi de la actuatorul care actioneaza incuietoarea clapetei, contacte inperfecte, sau fire care duc pana acolo.

Răspuns utilizator avertizat
| EddiWeed a răspuns:

La mine din fabrica inchiderea centralizata inchide si rezervorul. daca ai geamuri electrice un electrician ti le poate face sa se inchida automat cand inchizi masina

| Prince_Pyckolo_1992 a răspuns:

Cred ca sa defectat vreun senzor