| Twister09 a întrebat:

În reprezentanta audi gasesc audi a4 b8 din 2010 până în 2012? Sau doar modele mai noi?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Modele noi vei gasi desi exista posibilitatea sa gasesti modele mai vechi la reprezentata daca ele au fost cumparate de catre acea reprezentanta in regim buy back, adica clientul a cumparat un Audi nou din 2012 sa zicem de la acea reprezentanta, iar acum in 2020 vrea un audi nou, se intelege la reprezentata sa dea masina veche la schimb pe una noua+ diferenta aferenta din partea lui. Daca reprezentanta stie ca masina este tipla si a fost intretinuta doar la ei si sunt interesati o cumpara si face schimbul cu diferenta. Deci doar asa poti gasi la reprezentatele mari o masina mai vechiuta in rest NU.
La dealerii privati cum spune alfred gasesti ca si la samsari ori masini bune ori masini epave!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Foarte slabe sanse. Dealerii de marca nu cumpara modele asa vechi sa le dea mai departe. Ei cumpăra masini de maxim 5 ani.

| Alfred0703 a răspuns:

Poti gasi, dar slabe sanse. Mai multe sanse ai sa gasesti la dealeri privati.