| codpenal2018 a întrebat:

Audi sau Bmw?
(Prefer audi.)
Ce modele îmi recomandați, până în 5.000 Euro?!
Eventual un top pentru cunoscători (Dau fundă! happy )

Răspuns Câştigător
| Începătorul988 a răspuns:

Salut. In primul rand, nu iti lua un BMW daca vrei sa o folosesti ca masina de zi cu zi.
Iti recomand un Audi A3 2.0TDI 170cai, euro4, cu injectoare Bosch. Consum am scos si 3.7(real, nu dupa calculatorul de bord), dar a mea este softata,(115 a6a). Stabilitate ai in curbe, si comfortul este mai mult decat ai nevoie.
Daca preferi ceva cu mai mult spatiu, orienteaza-te catre un audi a4 b7 avant 2. 0tdi 140cai, cu injectoare Bosch.
Eu unul detin un a3 2.0tdi 170cai 2008, super multumit de el. Nu iti lua sedan, ai portbagaj mai mic decat la hatchback, si aerodinamica este ceva mai slaba decat la un hatchback/break.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Un A3 gasesti pana in 5000€ destul de bun

| Începătorul988 a răspuns (pentru mgtow):

Depinde de motor, poate gasi si unul de 170cai, cu ceva dotari lipsa, sau un 2.0 140cai bine dotat.
A3 este cam best-buy in bugetul lui. Eu pe al meu am dat 5400 si e full, in afara de piele si dsg.(am vrut-o eu manuala). Si ii mai lipsea inca o optiune, scapa amu' numele.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In 5000euro gasesti o masina mult mult mai buna decat un bmw sau audi care la pretul ala au niste ani si niste km seriosi

| MihaelViorel a răspuns:

Da o Dacia logan ce are?