| Hellboy96 a întrebat:

(Înainte de toate vreau sa menționez ca nu m-am interesat până acum în legătură cu intrebarile de mai jos)

Am cateva întrebări:

1. Ce motociclete recomandați (una pentru plimbări în oraș și una pentru Enduro)?
2. Ce categorie de permis de conducere iti trebuie ca să poți conduce motociclete de mai sus?
3. După ce îmi fac permisul de conducere trebuie sa fac numărul de înmatriculare?
4. Unde pot face numărul de înmatriculare?
5. Când îți bagi combustibil în motocicleta, si te duci sa plătești ce trebuie sa zici? happy
6. Cu motocicleta enduro ai voie sa te duci si pe strada sau doar pe camp sau pădure?

Răspuns Câştigător
| IonutR1 a răspuns:

***Deci, 1 si 2 le integrez intr-un singur raspuns pentru ca sunt mai multe chestii.
La motociclete exista 4 categorii:
AM- Se poate obtine la inplinirea varstei de 16 ani (fara 3 luni)
-Poti conduce mopede care nu intrec 50cmc
A1- Se poate obtine la inplinirea varstei de 16 ani (fara 3 luni)
-Poti conduce orice timp de motocicleta care nu depaseste 125cmc (11KW, 15 cp)
A2-Se poate obtine la inplinirea varstei de 18 ani (fara 3 luni)
Poti conduce orice timp de motocicleta care nu depaseste 35KW s cu un raport de 0.2 KW/Kg
A- Se poate da la 20 doar daca ai cel putin 2 ani de experienta, adica sa ai categoria A2 de la 18, sau daca nu poti de la 24 de ani
-Poti conduce orice tip de motocicleta
In concluzie nu iti pot recomanda un motor daca nu stiu ce varsta ai.
***3. Normal. esti vehicul. de ce crezi ca mai faci scoala daca nu aveai si numere de imatriculare.
***4. Se face in acelasi loc ca la masina.
***5. Acum fara suparare, tu ai macar buletin de intrebi asa ceva? Ce ai vrea sa zici? Pui benzina pur si simplu ca la o masina si acolo spui pompa la care ai pus pentru a plati.
***6.Nu ai voie sa mergi pe drumuri cu un enduro deoarece el nu se poate inmatricula.

*******Nu inteleg de ce nu ai cautat pe net informatiile astea, dar mna.****

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

5 - nimic