| Zardy a întrebat:

Salut! Intr-un an o să dau de categoria B. Mă gândeam la un ATV de 350-100cc după ce îmi iau o mașină dar sunt foarte nedumerit. Am câteva întrebări. Pot conduce un ATV direct când fac 18 ani și iau B-ul? Pot merge în oraș și în afara orașului cu ATV-ul? Ce acte îmi trebuie pentru a inmatricula un ATV?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti conduce, cu categoria B se pot conduce si cele care se incadreaza la categoriile AM si B1.
Poti circula pe drumuri publice cu exceptia autostrazilor si drumurilor expres.

| Zardy explică (pentru Ioandelasal):

Pai auzisem ca poti cu unele atv-uri sa mergi si pe autostrada. Sunt unele care prind peste 130 km/h...

| mi25 a răspuns:

Da poti.
Doamne! Aceasta fiinta autonumita Violleta2022 oare nu citeste la ce raspunde? Ce a zis baiatul si ce scrie ea? Pai baiatul a intrebat daca poate conduce dupa ce ia permisul cu categoria B.