| Adyiasi96 a întrebat:

Ce acte imi trebuie si care este procedura pentru a imi inmatricula masina in Romania daca are numere de Olanda si este pe numele meu deja? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| neprihanitul a răspuns:

Este o procedura destul de lunga, doar ce am terminat in urma cu 2 luni inmatricularea si inscrierea in Romania (avand tot numere de Olanda).
1. Am mers la inmatriculari am luat numere rosii pe 3 luni
2. Am facut asigurare
3. Am mers la RAR am facut cartea masinii si itp cu toate procedurile aferente (certificat autenticitate, cartea masinii si itp).
4. Am mers la anaf si la primarie si am depus toate actele necesare (si trebuiesc foarte multe copii si original)
5. Cu toate astea (acte de la rar, actele masinii din Olanda originale si traduse, actele de la anaf stampilate, actele de la asigurare, numerele olandeze) am mers la inmatriculari.
Arunca un ochi pe linkul de mai jos. Multa bafta! Si rabdare!

https://www.autovit.ro/......e-sa-stii/