| DascaluIoan a întrebat:

Salut lume! Întrebare: În afară de camerele de filmat speciale pentru verificat rovinieta, pot exista filtre la care polițiștii să verifice rovinieta?
(Știu că la filtrele de rutină sunt cerute doar actele mașinii și ale șoferului)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate sa fie, nu e mare lucru pentru un politist sa iti ia numarul si sa il verifice intr-o baza de date.
Iti cere talonul si verifica imediat.
De altfel si cand cumperi rovinieta iti cere talonul prima data.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Politia nu are treaba cu rovigneta, aia tine de cnadr.