| anonim_4396 a întrebat:

Polițiștii de frontiera cum descoperă oamenii care transporta droguri sau fac contrabanda de țigări sau care conduc mașini furate? Mie nu mi-a cerut niciodată de câte ori am ieșit din țară actele mașinii și nici nu m-au verificat la bagaje.

1 răspuns:
| RoCkKiD a răspuns:

Drogurile le descopera de multe ori inainte sa ajunga la vama. Acolo doar se face formalitatea sa ii prinda. In rest exista caini care miros drogurile.

La tigari e cam la fel + ca dupa cativa ani ca vames ii si stii pe aia care fac trafic. happy Pentru masinile furate nu prea se deranjeaza in Shengen daca nu cumva bate la ochi ca ai fi cam sarac pentru masina aia sau te ia la ceva control de rutina.