| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

M-am înscris la școala de șoferi în 29 iunie, am facut orele de legislație și 5 ore de condus. După m-a oprit și mi-au spus cei de la școală că nu mă mai bagă la condus până nu fac la toate chestionare peste 23 de puncte. Chestionare le fac cu 22-23. E normal ce fac? Pot face ceva în legătură cu asta?

3 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Așa este legea mai nou sa introdus in anul 2020
chestia asta
sa dai acest examen inainte sa faci orele
ei au facut o ilegalitate ca te-au lasat sa conduci fara acele chestionare

poti sa pui mana sa inveti

pentru ca si mai legal ar fi trebuit sa dai examenul pe calculatorul lor de la scoala respectiva cu camera exact ca la politie SI LEGAT ON-LINE LA POLITIE
pentru ca asa s-a spus la televiziuni ca se va face

asta nu inseamna ca nu mai dai sala
ci ca poti incepe pregatirea practica

asta e iți cumperi un abecedar iei cititul scrisul de la început
încerci să te încadrezi în timp
eu așa am faăcut nu imi ajungeau cele 30 minute nici sa ma bati
mereu depaseam timpul
si dupa 600 de chestionare facute acum imi ia undeva la 20 minute
si nu mai gresesc de cat o singura intrebare din toate maxim

| UnAltAnonimCelebru explică (pentru zilog):

Eu am intrat la orele de condus după ce am terminat orele de legislație. Nu cred că este vreo lege unde spune că poți da sala doar dacă ai punctaj maxim.

| zilog a răspuns (pentru UnAltAnonimCelebru):

Ai terminat orele de legislatie? ce nota ti-a dat profesorul respectiv
A scris undeva ca ai terminat orele de legislatie
POATE CA TE-A VAZUT INSTRUCTORUL CA ESTI PERICOL PUBLIC
SI POTI OMORÂ OAMENI PENTRU CĂ NU ȚÎ-AI ÎNSUȘIT câtă legislatie consideră el ca ar trebui să știi ca să te lase să pornești mașina!
Și nu vrea să îșî bată gura cu tine poate că nici el nu știe să explice șî îî este scârbă să muncescă
așa că te-a trimis să s echinuie alții cu tine

ȘI EU DACA AȘ FI INSTRUCTOR ȘI AȘ VEDEA CĂ UN ELEV FACE 3 GREȘELI MINORE SAU UNA GRAVĂ L-AȘ TRIMITE să recapituleze
pentru că nu vreau să fac școală de criminali ci vreau să fac școală de șoferi!