| GabiiTssu a întrebat:

Ma ajutati cu ceva sfaturi in legatura cu "sala" pe care trebuie sa o dau in curand pentru examinarea la scoala de soferi? happy
Si daca sunt unele mici "siretlicuri" dupa care sa te iei cand rezolvi un chestionar!
Dau funda!
Multumesc.big grin

4 răspunsuri:
| olivert1310 a răspuns:

In primul rand trebuie sa inveti, pentru o buna pregatire trebuie sa citesti de 2 ori cartea de legistlatie si sa faci pe drpciv vreo 50 de teste. Eu iti spun cum am facut eu. La sala vizualizeaza toate intrebarile pe rand de la prima pana la ultima. Vezi la care stii sa raspunzi, la care nu esti prea sigur si la care nu esti sigur deloc. Apoi incepe si rezolva din ele dar raspunzi doar pe ce esti absolut sigur. Ce nu esti sigur, dai "raspund mai tarziu". Dupa ce ai raspuns la toate intrebarile pe care le stiai, incepe si abordeaza-le pe alea la nu care nu esti absolut sigur. Ideea este sa lasi ultimele, intrebarile pe care nu le stii. NU TE GRABI! Ai destul timp pentru rezolvarea chestionarului. Tine minte: rezolva prima data intrebarile pe care esti absolut sigur. Lasa la urma pe cele care ti se par mai dificile, astfel vei vedea cate mai ai pana treci pragul de 22 de puncte. Bafta multa!

| GabiiTssu explică (pentru olivert1310):

Multumesc atat tie cat si lui deepy pentru raspunsuri, voi alege un castigator!

| deepy a răspuns:

Deci,totul e sa nu pierzi timpul la o intrebare care nu ai un raspuns sigur.La inceput incearca sa raspunzi la intrebarile care ti se par usoare, dar fi foarte atent. Apoi ocupa-te de restul intrebarilor mai dificile.
In ceea ce priveste metoda de a invata, nu stiu ce sa spun.Eu am citit o singura data codul rutier si am rezolvat intrebarile de trei ori.Asta m-a ajutat sa iau din prima cu 24.
Sper ca ti-am fost de folos.
Bafta!

| GabiiTssu explică (pentru deepy):

Multumesc atat tie cat si lui olivert1310 pentru raspunsuri, voi alege un castigator!