| BlackWolfPB a întrebat:

Mă interesează o motocicletă limitată pentru A2 din care am ințeles ca poți limita o motocicletă daca are pâna in 94cp si eu am vazut motociclete de peste 100cp: Yamaha R1, Suzuki GSXR-600 etc. de vânzare pe OLX, vreau să stiu daca sunt legale și daca poti limita asfel de motociclete.
Mulțumesc!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La categoria A2 se incadreaza motocicletele cu putere maxima de 35 kW, asta insemnand maximum 47 CP si nu cred ca poti limita la atat o putere de 94 CP.