| JH a întrebat:

Maine ma duc sa dau sala, din pacate pentru a 2-a oara. Si la fel ca si prima data un lucru nu pot sa il invat.Adica am citit din legislatie, dar pur si simplu cand incep sa fac teste din capitolul acesta mereu ma duc in cap. Ce nu pot pricepe sunt infractiunile, sanctiunile, cand iti retine permisul, cand il anuleaza, cand iti ia certificatu de inmatriculare, cand iti ia permisu 30/60/90 zile, cand iti iei puncte de amenda etc etc. Ma rog pe scurt capitolul cu sanctiuni, infarctiuni, contraventii etc.Cum as putea sa fac sa invat mai usor acest capitol, pe care desi l-am tocit de 100 de ori la teste mereu il cad? Multumesc mult. Vot+funda

Răspuns Câştigător
| JustInCase_1628 a răspuns:

Raspunde la intrebarile de testare pentru capitolul respectiv pana nu mai faci nicio greseala, imposibil sa nu ti se imprime in minte. Intrebarile din carte sunt acelasi cu cele de la examen, IDENTICE. :-)

1 răspuns:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Scoti intrebarile legate de acel capitol separat. Le faci de x si x ori, si pana la urma o sa le si retii!