| Hassel a întrebat:

Vreau să dau poimâine sala. Îmi trebuie o listă cu contravenţiile/infractiunile pentru care se suspenda permisul/se retine certificatul de inmatriculare

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Citeste OUG 195/2002, republicat in 2006, cu md. si compl. ulterioare, in special art. privind contraventiile, art.114 si art. privind infractiunile si le gasesti pe toate, sunt foarte multe.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Le gasesti in codul rutier, pe care ar fi trebuit sa il fi citit deja

| Hassel explică (pentru suntserios):

L-am citit deja, fireste. aveam nevoie de o lista, sa pot invata mai usor

| mariusika31 a răspuns:

Permisul ti-l poate lua din nimiclaughing treci pe rosu, alcool, treci linia continua nu dai prioritate la pietoni sau in ziua de azi nu ii place moaca ta iti gaseste el ceva sa til ia ( Politia romana)
2- certificatul (talonul ) daca ai probleme cu masina sau adaosuri inutile Folie neomologata etc sunt 100 de exemple happy