| CovidiuMarius a întrebat:

Salut,mașina mea stock a venit cu 2 difuzoare pe ușile din spate, am făcut o invenție românească ea de i-am legat de difuzoarele din față și pe spate, mergând cele din spate pe puterea celor din față, acum m-am decis să pun un sistem audio de 4 boxe de bass si 2 tweetere de la jbl, dar nu știu care sunt firele de la casetofon(nu e cel original e schimbat și mufele sunt cele ale mașinii)..care duc la ușile din spate, am fire deja duse, dar nu am curent pe ele. Aș dori să duc eu fire trase de la casetofon direct la ușile din spate

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă n-ai schema electrică a aparatului, incearcă să te ajute un electronist/electrician

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Masina a fost fabricata si gîndita sa functioneze cu un casetofon cu 4 difuzoare două pe usile din față si doua in spate, tu vrei sa modifici sa i pui 6 difuzoare, o transformi saraca masina in discotecă? Doar nu mergi ca nebunii pe drum cu muzica la maxim? La volan trebuie sa fi atent in trafic nu esti Dj, nu ai nevoie de 6 boxe sa duduie muzica sa te zapaceasca de cap, si atitea modificari aduse unei masini bate la ochi, politia te va amenda, plus bateria masinii crezi ca va duce atita consum? Se va golii in nici 2 ore, ce marca si model de masina ai?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Majoritatea playerelor au iesire in 4 canale. Vezi ce tip de mufa ai, si pune firele corect. Daca ai mufe ISO, ai una doar pentru firele care merg la difuzoare.