| NIMENII a întrebat:

Merg la servici zilnic cu bicicleta, și trec peste o cale ferata și de curând mi s-a schimbat turele și când plec dau de roșu de fiecare data (aproape), întrebarea mea ar fi: am voie sa trec pe roșu la bariera dacă sunt cu bicicleta? (nu-știu dacă am nimerit categoria dar nu am găsit în alta parte)

Răspuns Câştigător
| FuckOnCocaine a răspuns:

Călare, pe jos, cu mașina, cu căruța, cu bicicleta...Nu, nu ai voie.

Crezi că bariera este pusă numai pentru mașini?
Crezi că dacă ai bicicletă, nu te mai lovește acceleratul?
Mai bine aștepți până se face verde și dacă întârzii la servici, explici motivul pentru care ai făcut-o.
Ai grijă, numai bine.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu ai voie sa treci pe rosu. Treci dupa ce se ridica bariera si se opreste semnalul luminos.

| RS4 a răspuns:

Asigura-te ca nu se apropie vreun tren si treci repede! sa speram ca nu se va lega vreun politist de tine pentru faza asta!

| FuckOnCocaine a răspuns:

@RS4 Dacă moare pentru "faza asta"?
Mai bine riscă să întârzie la servici decât să pățească cine știe ce.

| Sofer a răspuns:

Astepti pana se ridica barierele si treci.

| NIMENII explică (pentru Sofer):

Serios? Dupa mai bine de 5 ani vii si tu cu un raspuns care si ala este idiotesc? Raportat!

| Kiddabwai a răspuns:

Nu ai voie LoL laughing, rosu e rosu, ca l-a semaforwinking

| marius_6905 a răspuns:

Ori pleci cu 5 min mai devreme, ori mai tarziu!