| veryo70 a întrebat:

Salut,
Mergeam cu masina cu 100 km și am băgat din viteza 5 în viteza 1 dar nu am dat drumul la ambreaj doar foarte putin si am apăsat rapid la podea ambreajul dar motorul s-a oprit și nu mai porneste.

Ce s-a stricat, a mai pățit cineva asta?

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

S-a stricat piesa dintre volan si scaunul din stanga fata. La cap.
Turatia la care ai supus tu motorul si transmisia este cam dublul a ce putea duce masina ta. Fiind multe piese in miscare, e greu de spus care au cedat si care nu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu ma indoiesc ca ai facut asa ceva... nu ar fi avut la viteza ai cum sa intre intr a 1a.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

De la socurile de genul asta, sare motorul de la punct, si se indoaie supapele.
Doar un mecanic poate pune un diagnostic corect, dupa ce se uita la masina, si desface o parte din motor.

| relian a răspuns:

Asta e patanie?laughing ai facut-o intentionat asa ca lasa-te de meseria asta de condus ca nu-i de tine, ia-ti o bicicleta ceva.Duo la mecanic, explica aluia cum sta treaba si stii dupa cum stai.