| Flavius_Andrei_1996 a întrebat:

Salut. Mi-a fost retinut talonul auto pentru ca aveam parbrizul destul de crapat. Astazi il schimb. O intrebare am. Trebuie sa platesti ceva taxa la politia rutiera ca sa il primesti inapoi? In rest stiu ce am de facut, sa ma duc sa declar la RAR inainte sa ma duc la politia rutiera. Asa mi-a zis politistul. Multumesc

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Poti citi pe siteul oficial rar https://www.rarom.ro/? p=664

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista taxa pentru recuperarea talonului de la politie

| Flavius_Andrei_1996 explică (pentru suntserios):

Multumesc. Inseamna ca baiatul de la parbrize nici nu stie despre ce este vorba. El mi-a zis

| suntserios a răspuns (pentru Flavius_Andrei_1996):

Poate se referea la taxa de la rar, ca acolo trebuie sa platesti constatarea

| Flavius_Andrei_1996 explică (pentru suntserios):

Aaa. Ai idee cam cat costa? Sunt curios ca e prima data cand fac asa ceva

| suntserios a răspuns (pentru Flavius_Andrei_1996):

Chiar nu am idee cat e