| Nishuman a întrebat:

Salut, mi-am cumparat un golf 5 din 2005, 1, 6 benzina. Cutie automata. A doua zi dupa ce am luat-o a inceput sa „zmanceasca" in treapa a3a si la frane bruste. Vanzatorul mi-a spus ca trebuie schimbat uleiul la cutie ca el nu s-a ocupat asa mult de ea.Ce credeti ca e? Trebuie schimbata cutia sau se rezolva cu uleiul? Si cam cat m-ar costa o cutie noua? Cutia e tiptronic, masina are 146mii km daca ajuta cu ceva, dau funda!

5 răspunsuri:
| One25 a răspuns:

Daca nu a fost schimbat uleiul cand trebuia (la 60. 000km?), e posibil sa ai probleme ireversibile. Schimbarea dupa ureche a uleiului, la spusele vanzatorului nu este solutia, ci adresarea la un centru oficial VW pentru diagnostificare si apoi schimbarea uleiului sau reparatia la cine vrei tu. Dar vanzatorul nu ti-a dat garantie?

| Nishuman explică (pentru One25):

Ce garantie?

| anonim_4396 a răspuns (pentru One25):

Cine dracu se duce cu un golf din 2005 la reprezentanta sa-si repare cutia, si sa dea 2, 3000 de euro? laughing)
tu asa faci? te duci cu masina veche de 13-14 ani la reprezentanta sa bagi bani in ea cacalau? Sunt si alte service-uri si baieti priceputihappy Crezi ca afara exista numai service-uri reprezentanta? sunt si private, o gramada happy

| One25 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru diagnosticare nu reparatie mai citeste o data.

| One25 a răspuns (pentru Nishuman):

Scuza-ma credeam ca a cumparat-o de la vreun vanzator oficial de SH-uri, daca e de la privati nu are garantie. Am gresit.