| Varanudormi a întrebat:

Mi-am luat un seria 3 si are suspensia sport si este destul de joasa fata de masina mea pe care o aveam inainte(audi a4 b6). Acum vine problema, nu prea am aprecierea cand vine vorba de borduri si imi e tare frica ca o sa lovesc bordurile cu ea, pentru ca niciodata nu apreciam destul de bine cu audi, dar veneam cu masina pana auzeam roada ca loveste bordura ca nu prindea fata. Atat in parcarile cu fata spre pordura, atat si oblic spre bordura sa zic asa, nu stiu daca intelegeti cum zic. Parcarea aceea gen /| (linia aia orizontala e bordura iar cea pe oblica masina, dar cea orizontala se intelege ca nu e cat masina in realitate, e cat e bordura) mersi. Cum sa apreciez astfel incat sa nu prind cu bara?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Am inteles, zici ca nu stii sa conduci.
Pai, ca sa fii sigur, mergi cat esti 100% sigur ca a ramas spatiu. Te dai jos, te uiti cat mai este, mai dai un pic... Treaba asta e oarecum pe ghicite, se formeaza in timp.

| relian a răspuns:

Aia cu bordurile is de vina laughing nu stiu de ce fac betoanele alea asa de inalte.
Seria 3 ce ai luat tu cred ca e vechi sub 2012, pentru ca cele dupa 2012 is mai inalte,chiar daca au suspensia sport.
Bine ar fi sa iti pui sensori de parcare,aia da,aia iti arata la ce distanta esti, ori suna, depinde ce sensori pui.
De obisnuit nu stiu daca o sa te obisnuiesti vreodata laughing zic asta din expeprienta, mai ales cand mergi zilnic cu masina si esti plictisit, uiti si de mama bordurii laughing
Cum zicea cineva pe aici parcheaza si tu mai departe de bordura, asa esti sigur ca nu lovesti cu bumperu nimic.

| cyberalex a răspuns:

Repetarea este mama învățăturii.