| anonim_4396 a întrebat:

Mi-as dori extrem de mult sa realizez o bicicleta chopper.
Nu stiu de la ce sa incep.
Cadrul, furca, rotile [inch'], etc
Daca ar putea cineva sa imi dea niste masuratori, ar fi perfect, sau un eventual tutorial.
Eu nu prea am gasit pe net, si de asta doresc ajutorul vostru.
Cheers!

7 răspunsuri:
| iulian005645 a răspuns:

Tractor sad

| Robert_Grijincu_1998 a răspuns:

Chopper poti sa imi dai un nr de telefon?

| Gavrila_Adrian_1979 a răspuns:

Intra pe www.rdo.ro gasesti totoriale poti pune intrebari cam tot ce trebuie sa stii despre biciclete chopper crysler gasesti aici

| epocal a răspuns:

Nimeni nu o sa iti dea nimic pe gratis, mi s-a intamplat si mie, toti vor sa iti vanda ba un CD, ba un plan, cu ceva atasat.
Deci tu trebuie sa iti faci o schita cat mai la scara, a bicicletei cum o vezi tu.
Apoi iti faci masuratorile tale; lungime picioare, inaltime, loc de depozitare, diametrul rotilor, etc.
Le suprapui peste schema si mai ti cont de:
- saua sa nu fie prea in spate; poti sa cazi la plecare de pe loc.
- roata de fata sa nu fie prea in fata; te vei dezechilibra la viraje.
- pedalele sa nu fie prea sus; vei avea nevoie de suport de calcai.
- ghidonul sa aiba culoar liber la viraje; alfel loveste fie picioare fie cadru
- cand faci cadrul da ii faci un supotr pana il sudezi; ca ca nu se miste la sudura
Cam atat, si eu am facut una dar seamana cu o masina de doua locuri. Am gandit-o doua luni si am facut-o intr-o saptamana

| chopper a răspuns:

Frate ..eu construiesc chopppere de ceva vreme si imi merge afacerea f bine
,tot ce trebuie sa stii e k nu exista masuri in asta, faci dupa cum te taie capu', daca vrei sa cumperi un chopper asa cum vrei u, contacteaza-ma, am preturi f avantajoase

| Robert_Grijincu_1998 a răspuns (pentru chopper):

Lasa un nr de telefon te rog happy

| Cristian_Cristian_2001 a răspuns:

Din ce pot face niste semi coarne de bicicleta imi poti spune