| Robi673547 a întrebat:

Mi s-a dezlipit sigla de la mașină prin vara si am lipit o cu poxipol, iar astăzi cand am închis capota putin mai tare a căzut. Soluția era înghețată, mentionez ca astazi a fost prima oară când a fost atât de frig incat a înghețat parbrizul.
Pe internet am vazut ca unii au încercat cu banda dublu adeziva, iar alții cu soluție de lipit geamurile la mașină. Mentionez ca grila din plastic trebuie lipită tot pe plastic!
Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se zice ca asta este cel mai bun de pe piata noastra: http://bit.ly/37cS856
Cel mai bun din lume este Delo dar cred ca se gaseste doar in Germania unde se si produce. Daca ai pe cineva pe acolo...

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si care este intrebarea?

| Frank51 a răspuns:

Prenadezul merge cel mai bine, isi pastreaza proprietatile cam la orice temperaturi si nu si le pierde foarte repede in timp.

| Digikey a răspuns:

Banda biadeziva de calitate.

| colleonu a răspuns:

Dacă e din plastic, recomand Loctite 406, daca e.plastic si metal recomand Loctite 408. Dar sa decresezi inainte suprafața cu un diluant sau găsești Loctite 770. P.S. Nu fac reclama produselor loc, doar le-am folosit si le recomand.