| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Pareri despre Opel astra g bertone? Am gasit una visinie, intretinuta.A fost rulata in Romania, iar proprietarul a zis ca in afara de consumabile nu ar trebui sa investesc in ea in curand.Sunt curios insa de model,avantaje si dezavantaje, pare o masina sport, tinereasca.Pareri?
P.s:Astra g bertone sau golf 4?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Clar Bertone. E o masina sport.
Golf 4 e o chestie simpla, nu te astepta la nimic sport din partea ei.
Sa stii, insa, ca Bertone, daca e 1.8, o să cam consume ceva. E un motor de 125cp, foarte 'viu'. Sa nu iei asa o masina pentru naveta.
Iar alta recomandare, mai bine zis alternativa la Golf 4, e Focus 1, dar neaparat diesel, altfel te rupe si ala la consum, ca e masina mare.
Pe benzina pot recomanda Megane II 1.6 16V sau 1.8 16V.
Oricare din astea, numai Golf 4 nu. Si vezi ca Audi A3/Seat Leon si Skoda Octavia sunt tot Golfuri 4, la fel de 'misto'. Daca nu era 1.9 TDI, ar fi fost la fel de populare ca si... Sandero.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Golf 4