| Vali215 a întrebat:

Salut! Pareri despre Skoda Octavia 2 1.9?

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pro: spațiu interior foarte bun, suspensie (independentă) ok.
Contra: ruginește în draci, iar cei 105cp sunt foarte puțini pentru dimensiunile ei și drumurile noastre cu o bandă/sens.
Oricând prefer un Focus 2 1.6 TDCI în locul Skodei.
Vectra mea e deja SF pe lângă Octavia, are 45cp în plus, motor 'pe viață', tablă tare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ce vrei viteza, comfort, consum

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Ca spatiu/calitate/pret e una din cele mai bune masini. Daca ce cauti e spatiu si confort e o masina extrem de buna ( evident daca a fost intretinuta corect si nu are 400. 000km). Eu am motorul de 1.9 TDI pe Passat B6 si consider ca e tot ce am nevoie pentru Romania.