| Cash a întrebat:

Ce masina recomandați pentru un începător?
Buget 5000€.

8 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Dacia Logan sau VW polo

| NLS a răspuns:

Opel Astra, pentru ca sunt printre cele mai ieftine ca mentenanta, si in general sunt fiabile.
Cu Golful iesi putin mai scump, dar nici asta nu e o masina rea deloc pentru Romania. E printre cele mai raspandite pe piata, rezulta piese ieftine si aici, datorata ofertei mari.

| alin131 a răspuns:

Una de 2000 de euro si 3000 ii ti pentru benzina, asigurare, service si restul si asa un an de zile esti si tu linistit.

| JustRoby a răspuns:

Depinde ce modele iti plac, eu as zice sa incep cu una mai ieftina si cu putini caii deoarece pe ea vei invata sa conduci, un golf 4-5 zic eu.

| VortexLuz a răspuns:

Salut! Sfatul meu este ca de început să-ti iei o mașină mai ieftină iar dupa ce vei prinde experiență îti vei lua una mult mai bună. De exemplu, iti poti lua de 3000€ masina si 2000€ sa-ti rămână pentru alte cheltuieli. Eu te sfătuiesc sa-ti iei un Opel Astra H modelul HachBack sau Break depinde care iti place. Este o masina fiabila, întreținere destul de ieftina, spatioasa si in bugetul de 3000€ o poti gasi gen 2007/2008... Daca totusi dorsti sa-ti iei ceva mai de lux din prima, in 5000€ ti-as recomanda un Vw Passaf Berlin 2008/2009

| Boboc_Ion_1999 a răspuns:

Opel Vectra c

| Bormex a răspuns:

Audi A3, Ford Focus, Mazda 3.