| calvinklein93 a întrebat:

Salut, poate sa imi spuna si mie careva care stie ce s-a intamplat la un golf 1.4 benzina 16 ( Am plecat de acasa cu masina, am oprit la un magazin am revenit la masina si nu mai porneste, dai la cheie si nimic, am pornit-o impinsa sa o aduc acasa, am dat electromotoru jos schimbat carbuni si bucse probat merge si cand incerc sa o pornesc nimic ) dau funda Multumesc

5 răspunsuri:
| manuel72 a răspuns:

S-a ars contactul si nu mai duce curent la electromotor.

| Abcd1234ef56 a răspuns:

Incearca sa schimbi bateria. E posibil sa te fi lasat, avand in vedere si frigul asta!
Si eu am avut probleme de genul asta si mi-a recomnadat un mecanic sa iau minusul de la baterie cand sta masina mai multe zile nepornita sau este foarte frig. Sper sa fie mai simpla problema! Bafta!

| ombladon a răspuns (pentru Abcd1234ef56):

Acum a pornit, peste 5 minute nu a mai pornit, chiar asa de frig sa fi fost?

| Abcd1234ef56 a răspuns (pentru ombladon):

Alta explicatie nu gasesc. Acum... depinde de la caz la caz. Daca electromotorul este in stare perfecta de functionare, bucsele si ele, in bord iti arata ca bateria se incarca, atunci nu este exclusa aceasta varianta. Eu am patit la fel! Toata vara a pornit bine, insa pe la sfarsitul toamnei, cum a dat frigul, a cedat! Nu mai conserva energie. In fine, poate rezolvi problema si ne spui si noua unde a fost buba! Numai bine!

| ombladon a răspuns (pentru Abcd1234ef56):

Nu are cum sa moara asa brusc...