| Gicalaur a întrebat:

Salut! Pot amesteca uleiul de servodirectie al masinii? In masina am ulei rosu si vreau sa il completez cu unu verde, se intampla ceva?

Răspuns Câştigător
| AutoKarma a răspuns:

Sub nicio forma nu amestecati uleiurile de diferite culori, altfel o sa aveti mari probleme la masina. Uleiurile de servodirectie sunt de diferite culori tocmai pentru a se diferentia. Va recomandam sa completati cu aceeasi culoare.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da, il poti pune in salată alaturi de ulei de maslinelaughing

| relian a răspuns:

Poti dar vezi ce ulei ai tu acolo si ce vrei sa pui.Sint fluide de alea de directie sintetice si sunt si minerale, macar sa pui unu la fel.
De ce vrei sa completezi? Vezi ca atunci cand motorul functioneaza fluidul ala nu mai este la semn, dar cand opresti motorul o sa revina, uneori revine peste semn, deci cauta si vezi ce spune cum se verifica fluidul ala cu motorul pornit sau oprit.

| DaniTDCI a răspuns:

Nu recomand amestecarea lichidelor auto, fiecare lichid are specifiicatile lui, plus ca de aia e si colorat, sa iti dai seama cand vezi pe jos urme.

| badpanda a răspuns:

Daca trebuie sa completezi inseamna ca il pierde pe undeva si nu mai conteaza ce culoare pui deoarece in curand trebuie o revizie completa.