| Garoafe a întrebat:

Salut, am o intrebare poate putin mai ciudata...dar se poate ca masina sa traga ulei din motor daca cel din servodirectie este scazut ( sub minim)? Pierde uleiul de servo de la o garnitura si am uitat sa mai completez si am vazut ca a scazut si cel din motor. Masina este un peugeot 406.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Cel din motor n-are legatura cu cel de la servo. Daca pierde ulei din motor poate fi o gaura prin chiuloasa sau garnitura arsa sau camasile pistoanelor. Vezi ca se gripeaza motorul. Mergi la un mecanic.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu au treaba unul cu altul