| Ghengbeng18381 a întrebat:

Salut, pot circula cu un scuter înscris la primărie pe numele altcuiva fără procura?

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Da. Iar in interiorul Comunității Europene (stiu ca nu e cazul la un scuter inscris pe primărie) nu este nevoie sa demonstrezi ca ai acordul proprietarului. La trecerea frontierei in unele tari care nu fac parte din comunitate ti se poate solicita sa prezinti un document in acest sens, document care nu trebuie legalizat, doar semnat de proprietar.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, doar ca s-ar putea sa ai probleme daca te opreste politia, va trebui sa dovedesti ca ti-a fost imprumutat de proprietar.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai actele in regula nu conteaza pe numele cui e