| George12356456 a întrebat:

Salut!
Pot face Uber/Bolt cu o mașină din septembrie 2008?
Unele flote am văzut că cer minim 2009 și nu înțeleg de ce.
Mulțumesc anticipat!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru că există niște standarde. Nu poți face transport de persoane cu toate hârburile

| George12356456 explică (pentru suntserios):

Am întrebat în ideea in care pe site ul Uber scrie că nu sunt acceptate mașinile mai vechi de 15 ani, nu înțeleg atitudinea ta...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să înțelegi că mașinile vechi nu le mai asigură nimeni și pot cauza probleme legale companiei.

| VoidEternal a răspuns:

"Unele flote am văzut că cer minim 2009 și nu înțeleg de ce"

Pentru că mașinile mai vechi nu îndeplinesc normele de poluare. Probabil.