| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU, cei de la bolt sau uber folosesc gps ca sa meargă unde are clientul nevoie?

Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu știu exact, intri pe site-urile lor. Ai de îndeplinit niște condiții, printre care și atestatul de transport persoane, parcă.
Mașina trebuie să fie relativ nouă. Poți închiria o mașină din flota cuiva.
Iar pentru încasarea banilor, mi se pare că trebuie un pfa sau o firmă. Te poți înscrie în societatea altcuiva, și le plătești lor ceva.
Caută pe Google procedura de înscriere la Uber și Bolt, apoi caută pe Facebook grupuri pe tema asta. Vei găsi toate detaliile.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Uber ma păcălit grav, șoferul deși avea 5 stele nu știa unde sa ajungă, am făcut reclamație, bolt îl folosesc, google cauta cele mai ieftine vs cerere

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da. Aplicația lor e cu GPS.

| vlllaaddd a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Si cum pot sa ajung sofer bolt sau uber in Sibiu? dau funda

| vlllaaddd a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Dar part time

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru vlllaaddd):

Nu știu exact, intri pe site-urile lor. Ai de îndeplinit niște condiții, printre care și atestatul de transport persoane, parcă.
Mașina trebuie să fie relativ nouă. Poți închiria o mașină din flota cuiva.
Iar pentru încasarea banilor, mi se pare că trebuie un pfa sau o firmă. Te poți înscrie în societatea altcuiva, și le plătești lor ceva.
Caută pe Google procedura de înscriere la Uber și Bolt, apoi caută pe Facebook grupuri pe tema asta. Vei găsi toate detaliile.