| RrobByy a întrebat:

Pot sa pun un C. D. I Sport china 4t pe un atv 107cc hummer fara viteze? Funda + Vot!

1 răspuns:
| 13 a răspuns:

Poti dar este destul de prostesc sa faci asa ceva. pentru ca CDI-ul este computerul care comanda ritmult santeilor bujiei si tu daca pui de pe alt atv o sa ai alt ritm deat cel care trebuie si o sa iti dea scanteile ori prea repede ori prea tarziuu ceea ce onseamam ca-i foarte probabil sa ai consum mare performanta mica si fum mult. Sfatu meu cumpara-tio unu nou pentru modelu ala sau du-l cel chinezesc la un service cu atv cu tot ca sa rprogrameze frecventa CDI-ului