| bigstefan a întrebat:

Am un ATV de 107cc, motor Loncin 4Timpi, fara viteze si are o problema cu sistemul electric daca ma puteti ajuta.El pierde curent pe undeva.

5 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Mai simplu, si mai indicat, este sa mergi la un electrician auto.are instrumentele necesare pentru a depista care este problema.

| AlexEuManu a răspuns:

Men si eu am un atv de 110 cmc
aceeasi problema ca si a ta
pe dreapta prinsa de schelet are o bobina electronica poate o fi chinezeasca...ca si a mea si eu trebuie sa-mi cumpar ia-ti una de ducati sau aprilia sau daca nu merge nici asa ia-ti o bujie noua bft daca te-am ajutat plz funda

| bigstefan explică (pentru AlexEuManu):

Bobina e noua si bujii am vreo 10

| AlexEuManu a răspuns:

Porneste atvul? poate nu-i merge incarcarea mai bine cheama un specialistwinking

| bigstefan explică:

Daca ati putea sa imi dati o imagine cu sistemul electric sau o schema ceva dau funda