Întrebare recomandată | idealman a întrebat:

Salut prieteni! Am o Dacia Sandero 1, 4 - 2008 - nu mai raceste bine aerul conditionat.Este posibil sa nu mai aibe freon? Daca stie cineva un atelier, cat costa, si ce trebuie schimbat. Locuiesc in sect.4
Multumesc...

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Aerul conditionat nu trebuie racit.

| idealman explică (pentru neutrino):

Ma ref la instalatia de ac

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Du-te la Meridian e cel mai bine la specialisti, ai si garantie, decat sa o iei pe ghicite; oricum cand e mai cald face fata mai greu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil. Aceeasi problema o am eu cu frigiderul. Mi s-a spus ca a pierdut din freon si ca trebuie reincarcat.

| Braunion a răspuns:

E un atelier pe Luica care iti face ''plinul'' cu freon pentru 80 RON. Majoritatea cer 200. Majoritatea aparatelor de aer conditionat (inclusiv cele de pe masini) incep sa piarda freon din cauza montarii proaste.

| coco4000 a răspuns:

Posibil sa nu ai aibe feon aceasta problema o am si eu la un logan