| anonim_4396 a întrebat:

Salut prieteniiii am o problema, am un ford galaxy motor de 2000
si nu stiu ce are,Acul de la temperatura de la apa nu mai sta la normal nici cand este rece,si dimineata cand o pornesc acul pleaca pana la maxim pe rosu, cand opresc motoru acul pleaca la loc ce poate sa aiba, ia-m pus si un senzor de apa nou ajutati-ma va rog TPU

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ai schimbat bulbul?
Atunci mergi la electrician, nu prea mai ai ce sa-i faci singur.

| relian a răspuns:

Vezi poate sint 2 senzori si ai schimbat pe care nu trebuie.Eu la masina am 2 senzori de tem la apa.Bine nu e ford dar poate asa o avea si fordu.