| Alex72783 a întrebat:

Buna TPU am o problema la un ford focus mk 1 an 2000 motor 1.8 tddi 90 cai, nu mai porneste, am schimbat bujii, releu, tot nu porneste,nici cu spray, cand da sa porneasca mi se apinde martoru spirala de la bujii si clipeste intermitent, dar nu pornește deloc,am fost duminica trecuta in oras, pana atunci mergea normal, am spalat o am adus o acasa si luni dimineață nu mai pornea deloc, ce poate sa fie? Scurt pe undeva? Vreun senzor ud, help TPU!

3 răspunsuri:
| IceRope a răspuns:

Demontează fișele, bujiile și alte mufe aflate la vedere. Usucă-le cu un feon. Undeva a intrat apă. Dacă nu reușești să o pornești, bag-o in service cu platforma, fiindcă ai o problemă mai gravă.

| Mokhsa a răspuns:

Ti-a intrat apa pe undeva, un circuit neizolat, vreo pompa, etc.

| Coka20 a răspuns:

Sfatul meu este să schimbi pompa de injecție!