| Girly97 a întrebat:

Salut! Proba practica pentru obtinerea permisului se face obligatoriu cu instructorul si un martor? Daca da, de unde fac rost de un martor?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Dar tu ne-ai intrebat ce masina e buna pentru tine cand tu nu ai nici permis? happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Va fi unul din ceilalți candidați

| Yuoia a răspuns:

Unul dintre candidati.
Si tu poti fi martor la altul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu polițist și cu martor.

Instructorul nu are ce căuta la examenul practic.

Un martor se ia random din oamenii care dau proba ca și tine în ziua aceea. Nu mai știu dacă este chiar o regulă, dar de obicei cel care mergea martor la tine, te luau și la el, pe tine martor.

La început îți cere buletinul, atât ție cât și martorului tău, de obicei martorul stă în spate și nu are voie să vorbească cu voi.

Apoi aprinde o cameră de luat vederi și tu pornești la drum. Atunci nu mai ai voie dă vorbești cu polițistul și tu îți vezi de examenul și drumul tău. Să fii super atentă la semnalele lui, și la străzi, mie spre exemplu mi s-a întâmplat să spună prima la stânga și eu mai m-am dus încă un colț deoarece nu apucasem să văd strada pe care îmi zisese el să merg la stânga. laughing) Orice faci, să mergi încet și să eviți prea multe dialoguri cu el.

Spor și succes!

| ZappyTv69 a răspuns:

Un alt candidat. Îl poți ajuta si tu fiind martor mai încolo.