| Denila123 a întrebat:

Salut, puteti sa-mi spuneti istcr ce verifica la masini?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Se ocupa cu microbuze de transport marfa persoane si autocare - camioane atat.

| sierra1 a răspuns:

Nimic deosebit:

condiţiile de efectuare a activităţilor de transport rutier, a activităţilor conexe transportului rutier şi a activităţii de pregătire a persoanelor în vederea obţinerii permisului de conducere;
siguranţa transporturilor rutiere şi protecţia mediului;
starea tehnică a vehiculelor rutiere;
masele şi/sau dimensiunile maxime admise pe drumurile publice şi masele totale maxime autorizate;
tariful de utilizare şi tariful de trecere pe reţeaua de drumuri naţionale din România.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu opresc autoturisme de obicei.
Au treabă cu șoferii profesioniști, cu autoutilitare, autocamioane, microbuze și autobuze.
Verifică documentele, autorizațiile, înregistrările taho și uneori greutatea.

| Denila123 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Pai mai oameni buni am vazut
cum a oprit un opel corsa si a inceput sa-i faca ca la itp sa citeasca gazele
uni spun ca daca e joc la directie amenda mare
control trafic asa scrie pe mssina

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Denila123):

Poate este masina de la RAR pentru control trafic. Pe aia de la ISCTR nu i-am vazut niciodata sa opreasca masini mici, doar de la dube in sus.

| Denila123 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Aa bun
atunci masina rar este vorba