| a8cd7b0 a întrebat:

Recent am cumparat un VW golf 4 din Germania si nu imi pot da seama ce euro are pentru a fii constient cu ce suma sa ma pregatesc la rar. La tipul motorului scrie 1J dar nu am gasit nicaieri despre acest motor. Precizez ca este un motor 1.4 benzina 16 v. Apreciez orice ajutor

5 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Daca este fabricat inainte de anul 2000 este euro 3, daca este dupa 2000 este euro 4.
Poti verifica aici timbrul de mediu, cat este co2-ul si ce norma de poluare are daca este fabricat dupa 2000 http://www.servicii-inmatriculare.ro/emisii-co2-calculator/

| DimLight a răspuns:

Http://forum.softpedia.com/......upa-serie/

dupa 2002 are sanse sa fie euro 4 inainte de acest an e doar euro 3 din ce stiu.

| GhostRider02 a răspuns:

Din ce an e?

| IonutMadalin1 a răspuns:

Ce an de fabricatie are?

| dragosdragosd a răspuns:

Uita-te in Certificat!