| InTeReSsUl04444 a întrebat:

Recent am hotarat sa cumpar o masina "noua", si ma gandeam la un seria 3 (f30) sau un seria 5 (f10). Am tot cautat pe Autovit si Mobile.de dar nu gasesc prea multe anunturi care sa corespunda cerintelor.

Am un buget maxim de 32.000 de euro. Motorizarea sa fie de 1900-2000 de cmc si peste 180 de cai. Asta inseamna variante 20/25/28. Cutie automata.

Legat de dotari, aici sunt putin mai pretentios. Vreau sa aiba navigatie mare si controler cu touch, sistem audio Harmana/Kardon, senzori de ploaie, sa fie Bi Xenon, scaune sport, ABS si ESP, tractiune spate sau Xdrive, interior piele bej sau neagra, volan multifunctional, intrare aux, conexiune telefon, pachet comfort cu deschidere touch, start/stop, keyless entry si go...si asa mai departe.

Nu vreau sa fie GT si sa fie de la 2013 in sus.

Daca ma puteti ajuta cu cateva cautari, raman recunoscator.

Un amic a cumparat cu 16.000 euro un 320d f30 cu aproape toate dotarile pe care le vreau si eu.

Am gasit si eu ceva:
https://suchen.mobil...action=parkItem

Legat de acel 325D M, vanzatorul spune ca nu are functia DRL, dar din cate stiu eu, daca are acele Angele Eyes-uri (cercuri in jurul xenonului) are aceasta functie, nu este asa?
Si spune ca nu are nici keyless entry dar vad ca are pachet comfort, deci nu trebuie sa aiba?

Multumesc!

5 răspunsuri:
| ElSueno a răspuns:

De ce vrei BMW si nu alta masina? E doar o curiozitate de-a mea, de ce romanii se orienteaza doar spre BMW.

| InTeReSsUl04444 explică (pentru ElSueno):

Mie unul imi place designul si faptul ca imbina stilul sportiv cu cel luxos.

| Alex007xD a răspuns:

Masinile cu dotari ce cauti tu sunt rare, si toate sunt vandute la pretul ala.

| InTeReSsUl04444 explică (pentru Alex007xD):

Adica tu vrei sa spui ca e full de optiuni si se da sub 20.000 euro?

| Alex007xD a răspuns (pentru InTeReSsUl04444):

Da.