| InTeReSsUl04444 a întrebat:

Vreau sa cumpar un Bmw Seria 3 si nu inteleg ce face optiunea Daytime Running Lights (DRL) sau Daytime Driving Lights (cum se mai spune la bmw)!?
Pe ce site pot sa caut? Momentan caut pe Autovit, Mobile.de si AutoScout24.

Răspuns Câştigător
| Roxin a răspuns:

Salut!

Sunt luminile diurne. Mai exact, lumini LED care raman aprinse permanent. La BMW se numesc Angel Eyes. Si se vad superb! Mai ales cele noi...sunt bestiale!

| InTeReSsUl04444 explică (pentru Roxin):

Deci sa inteleg mai bine....sunt practic luminile de parcare (pozitii)? Tu spui ca sunt cercurile respective dar am vazut masini care le au iar vanzatorul spune ca nu are DRL.

| InTeReSsUl04444 explică (pentru Roxin):

De exemplu http://www.autohaus-royal.de/en/detail/8927873 din poze se vede ca are aceste cercuri, dar vanzatorul spune ca nu are DRL.

11 răspunsuri:
| Rorro_Mexicanos_1985 a răspuns:

Luminile de mers pe timp de zi reprezintă o mare plus față de vehiculul dvs. pentru siguranță și stil. Aceste lămpi permit ca vehiculul dvs. să fie mai vizibil pentru ceilalți șoferi de pe șosea, astfel încât șoferii să poată ieși din drum în timpul situațiilor de urgență și să vă permită să vă vadă mai bine atunci când fuzionați și răsuciți. Studiile au arătat că luminile de funcționare în timpul zilei au reușit să reducă accidentele și coliziunile cu până la 18%. Nu numai asta, dar ele arata grozav si ajuta la cresterea duratei de viata a becurilor farurilor.
vezi aici:
https://www.youtube.com/watch?v=LGnYqymrs-o

| InTeReSsUl04444 explică:

Deci sa inteleg mai bine...DRL-urile sunt luminile de parcare (pozitii)? http://www.autohaus-royal.de/en/detail/8927873 Aceasta masina din poze se vede ca are aceste cercuri numite Angel Eyes, dar vanzatorul spune ca nu are DRL!

| Roxin a răspuns (pentru InTeReSsUl04444):

DRL sau Angel eyes e acelasi lucru.

| InTeReSsUl04444 explică (pentru Roxin):

Dar aceste Angel Eyes-uri sunt pozitiile?

| Roxin a răspuns (pentru InTeReSsUl04444):

Le poti numi si pozitii daca tu vrei. Sunt separate in principiu de pozitii, depinde de la masina la masina. La BMW sunt dedicate.
Sunt lumini de zi mai exact. Pozitii, dar cu un alt aspect.

| InTeReSsUl04444 explică (pentru Roxin):

Http://www.autohaus-royal.de/en/detail/8927873 In cazut modelului din link se pot vedea in poze aceste Angel Eyes-uti dar vanzatorul spune ca nu are DRL...

| Roxin a răspuns (pentru InTeReSsUl04444):

Omule, depinde de model. Unele sunt optionale. Angel Eyes vin din fabrica pe modelele ca cel din link. Deci are DRL. Vrei sa iti puna toate optiunile de pe ea? Cauta fisa tehnica si acolo vezi tot.

| theosinc911964rsr a răspuns:

Sunt faruri de zi