| anonim_4396 a întrebat:

Salut, recent am inceput scoala de soferi si din pacate nu prea ma descurc la sofat, adica am 10 sedinte conduse si inca nu reusesc sa plec din rampa, adica mereu cand ma duc in rampa reusesc sa opresc motorul, fac scoala pe o masina pe benzina, in afara de aceasta problema, alta nu mai am..plecatul de pe loc l-am invatat cu greu, dar l-am invatat, in sensuri ma descurc ok, datul cu spatele asa si asa, plecarea din 3 miscari sa zicem...doar in rampa nu reusesc oricat m-as chinui si intructorul imi spune ca nu stie ce sa se mai faca cu mine. Este posibil sa fiu dat afara de la scoala din cauza asta? Cei care ati facut scoala, ma puteti ajuta cu un sfat va rog, ce as putea face sa reusesc sa iau blestematul asta de permis? Multumesc

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu am auzit in viata mea sa fie cineva dat afara din scoala de soferi, asa ca nu iti face griji. laughing Si crede-ma, am fost martora la un elev care conducea de zici ca era orb, cand iesea din parcare mergea cu masina pe banda gresita, a2a zi avea traseul si instructorul nu i-a facut nimic.
Ideea e ca daca nu te descurci trebuie sa iei ore suplimentare. Nu poti fii dat afara, poti doar sa renunti tu de bunavoie.

| bius123 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu asta ma macina pe mine, datul afara din scoala, doar ca de vorbele intructorului ''nu stiu ce sa ma fac cu tine'' ''nu stiu daca o scoatem la capat'' sunt niste vorbe care imi pun semne de intrebare...nu stiu ce sa fac, sunt asa stresat de nici nu pot dormi noaptea. Chiar ar trebui sa ma las doar ca nu reusesc sa plec dintr-o rampa blestemta. Repet, la restul ma descurc binisor eu am cerut niste sfaturi ce ar trebui sa fac

| bius123 a răspuns (pentru anonim_4396):

Prietenii imi spun ca inca nu am reflexele formate, de aia nu reusesc

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru bius123):

Schimba instructorul.

| mgtow a răspuns:

Poate nu esti conceput sa fi sofer. Incerci cu motoreta altfel banii se duc de pomana cu b

suntserios
| suntserios a răspuns:

Apasa accelerația aia mai tare si o sa pleci sibdin rampa